Novinky Promo akce2
logo CODEWARE

Automatizovaný výdejový systém pro golfové hřiště

golf_banner

Referenční instalace

  • Golf Club Hostivař, Praha
  • Golf resort Kunětická Hora
  • Golf Club Divoká Šárka, Praha
  • Albatross Golf Resort, Vysoký Újezd
  • Driving range Jičín

Začátkem roku 2006 se na společnost CodeWare obrátilo několik golfových klubů s požadavkem využití identifikačních technologií. Cílem mělo být zefektivnění rezervačního systému a automatizace různých činností (například vjezd na parkoviště, výdej nových míčků, použití šatny apod.). Samozřejmě, image golfového klubu, jeho prestiž a v neposlední řadě spokojenost členů s poskytovanými službami také hraje svou roli. CodeWare využil svých zkušeností z dřívějších instalací různých přístupových a vstupenkových systémů a vytvořil modulární systém použitelný pro různě náročné zákazníky s různým stupněm automatizace vlastního provozu. Modulární koncepce přitom umožňuje jak dodávku pouze jediné součásti implementované do již používaného systému (například automatického podavače míčků na čipovou kartu), tak kompletního řešení spojeného s dodávkou hardwaru i softwaru.

Architektura systému

Rezervační systém je založený na databázovém serveru, který je z jedné strany připojený na internet pro možnost rezervace služeb registrovaným uživatelům golfového klubu přímo z domova, a z druhé strany k hardwarové infrastruktuře různých automatů v areálu golfového hřiště.

golf-system Stálí hráči používají RFID čipy nebo karty s magnetickým pruhem. Mohou jimi ovládat dveře, turnikety, závory, skříňky v šatnách, výdejové automaty, používat čip nebo kartu v obchodě se suvenýry atd.

Systém umožňuje do své databáze zavádět nové ID čipy/karty (zákazníky), mazat zákazníky automaticky po opuštění areálu nebo ručně, upravovat parametry zákazníka (jméno, ID používané karty, …), přiřazovat každému zákazníkovi kredity, které může v areálu utrácet za vstupy k jednotlivým službám nebo v obchodě za nabízené produkty. Také je možné každému zákazníkovi přiřadit čas, který může strávit v areálu (čas od-do, permanentní vstupenky na den, týden, …) s možností vyúčtování případného překročení této doby. Všechny tyto operace je možné provádět buď v místě instalace systému pomocí aplikace pro operační systém Windows nebo přes internetové rozhraní.
Zákazník zavedený v systému se může přihlásit přes internet a měnit údaje o své osobě nebo se přeobjednat na určitý den a hodinu. Tyto rezervace jsou zákazníkem do určité doby editovatelné s možností strhnout zákazníkovi kredity za nenaplnění objednávky.

 

Technologie

V areálu lze používat i navzájem kombinovat různé typy identifikačních technologií. Na obrázku níže vlevo vidíte automat pro výdej golfových míčků vybavený snímačem čárového kódu. Na obrázku vpravo je stejný typ automatu, ale sada golfových míčků se vydává po přiložení bezkontaktní karty s čipem RFID.

automat-barcode

 

automat-rfid

 

Jste členem golfového klubu ...

Jak to vlastně vypadá, pokud jste členem takto vybaveného golfového klubu?

Právě vám volá známý a rozhodujete se, že byste si asi za dva týdny šli zahrát. Počítač už máte puštěný, během hovoru tedy otevřete internetovou stránku vašeho golfového klubu a přihlásíte se do systému pomocí karty, kterou vlastníte. V sobotu od 11 do 15 mají volnou kapacitu - to je skvělé! Rezervujete parkoviště, šatnu, míčky a dráhy pro 4 osoby. Vezmete s sebou syna a váš známý půjde s manželkou. Večer ještě převedete nějaké peníze z banky na vaše konto u golfového klubu. Všimnul jste si totiž, že byste nejspíš musel po hře něco doplácet v hotovosti.

V sobotu jedete vaším autem. Závora u klubového parkoviště se zvedá ihned po přiložení členské karty. Místo tam určitě bude, vždyť jste si parkovací místo z domova rezervoval. Z auta jdete rovnou do šatny, u pokladny se pro lístek stavovat nemusíte. Vstupní turniket vás bez problémů pouští dovnitř po přiložení karty. Mimochodem, je to karta s RFID čipem, takže ji ani nemusíte hledat mezi doklady. Ke snímači jednoduše přiložíte celou peněženku. V šatně použijete kteroukoliv volnou skříňku a zamknete ji opět vaší kartou. Ještě si z automatu necháte vydat sadu míčků, stavíte se v bufetu pro nějaké občerstvení a hurá na hřiště.
Odpoledne po hře jste malinko unavení, takže si před odchodem domů na chvíli posedíte v klubové restauraci u piva a džusu.

Za celý den jste vůbec nepotřeboval hotové peníze ani kreditní kartu. Na všechno vám stačila vaše klubová karta s RFID čipem. Potřebujete daňový doklad, účtenku? Vytisknete si ji doma, i s podrobným rozpisem využitých služeb a zakoupeného zboží.

Albatross Golf Resort, Vysoký Újezd

Golf resort Kunětická Hora

 

Driving range Jičín

 

Golf Club Divoká Šárka, Praha

 

logo
+420 222 562 444
+420 737 274 952
codeware@codeware.cz
IČO: 61061395, DIČ: CZ61061395
Kamenná prodejna
Po - Pá: 8:30 - 17:00
Doprava a platba
Velký výběr skladem
Nabídka pro firmy
Získejte výhody
Zákaznická zóna
Kompletní správa účtu