Novinky Promo akce1
logo CODEWARE
Domů Potisk etiket a karet Řešení Blog Kontakty

Trasování výrobků po provozovně a kontrola expedice ve firmě Sněžka Náchod pomocí RFID

Cílem tohoto řešení bylo pomocí zápisu na RFID tagy zlepšit kontrolu nad pohybem výrobků po hale a dosáhnout bezchybové expedice zboží.


 

 

 

Zákazník nás kontaktoval s požadavkem, který je v oboru automotive nutný. Je to nulová chybovost při expedici zboží. Navrhli jsme kontrolu pomocí RFID UHF tagů.

Důvodem je možnost přiřadit výrobku unikátní číslo z ERP systému zákazníka, zapsat na RFID tag informaci o tom, kdo s výrobkem během výroby manipuluje a zároveň i číslo/identifikátor, který vyžaduje jeho odběratel. Hlavní výhodou je okamžitá kontrola při expedici, zda balení obsahuje správné výrobky a zda je jich v přepravce správný počet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Při zápisu používáme DUR120, stolní RFID UHF čtečky s kratším dosahem. Při expedici pak fixní čtečky Alien ALR-F800, které díky dvěma externím anténám zajišťují stoprocentní načtení obsahu. Pro zjednodušení práce obsluhy jsme u všech kroků zařadili i vizuální kontrolu provedených činností. Po ověření zápisu do tagu se rozsvítí zelené světlo, při chybě červené a zrovna tak při kontrole expedovaného zboží.
 

 

 

Zvolený způsob je dražší, než kontrola pomocí čárových nebo 2D kódů, ale firmě Sněžka Náchod umožňuje mít všechny informace o výrobě a o pracovnících, kteří s výrobkem manipulovali na jednom tagu a zejména přináší jistotu, že kontrola při expedici zboží je bezchybová a okamžitá. Načtení přepravky totiž trvá necelou sekundu a po ověření v ERP systému může přepravka odcházet.

 

logo