Novinky Promo akce2
logo CODEWARE

Evidence skladových položek, inventura za pár minut díky RFID

Firma spolupracující na projektu státních maturit má na starosti servis zařízení v jednotlivých školách i v centrálním skladu. Protože chtěli zrychlit načítání sériových čísel při kontrole u zákazníka a zároveň při vychystávání ze skladu, potřebovali jednoduše načíst sériová čísla jednotlivých komponentů (počítač, skener, tiskárna). S tím, že řešením bude RFID tag v každém zařízení, se na nás zákazník obrátil sám. A protože jsme mu v CODEWARE nabídli celkové řešení, tj. terminál, tagy, jejich potisk i software, zvolil nás.

Tagy – smartlabely, tj. potisknutelné etikety, které obsahují RFID UHF tag -jsme nakonec potiskli pouze rozlišením dle zařízení (počítač, skener…) ačkoliv je samozřejmě možné na tagy rovnou pro kontrolu tisknout i konkrétní sériová čísla. Tyto informace jsme přenesli do databáze, do které má RFID terminál se čtečkou 2D kódů Alien ALR-H450 díky wifi online spojení.

Kontrola u zákazníka se pak stává bleskurychlou záležitostí. Díky terminálu Alien ALR-H450 obsluha ze vzdálenosti několika decimetrů načte 2D kód kompletu pro danou školu a zobrazí se jí tagy spárované s číslem kompletu. Následně se načítají tagy zařízení v místnosti s čárovým kódem spárované. Pokud vše sedí s položkami, které v místnosti jsou, pak jen zkontroluje funkčnost a odchází. Pokud nikoliv, zařízení se dohledá, případně se vygeneruje report o chybějící položce. Co teprve vychystávání ze skladu nebo příjem na sklad. Jednotlivá zařízení se jen položí na výdejní pult a zmáčkne se spoušť pistole. Sériová čísla se znovu načtou do databáze v setině sekundy a pouze se kontroluje složení kompletu všech zařízení.

Při všech těchto operacích odpadá to problematické, nemusíte při hledání sériového čísla tiskárnu otvírat, počítač zvedat a skener otáčet vzhůru nohama, ale hlavně všechny informace dostáváte do databáze online a bez chyby.

Největší úspora času však nastává při inventuře skladu. Skladník se čtečkou v ruce projde mezi regály...a je hotovo. Nemůže se vám stát jako u klasických sériových čísel v podobě čárového kódu, že jsou odtržené, poškrábané, nečitelné, či špatně dostupné... zkrátka vše je do pár minut vyřízené.


V tomto řešení jsme kromě terminálu Alien ALR-H450, který čte 2D kódy i RFID UHF tagy, použili smartlabely - UHF tagy RFID-T-ALN9840, také od firmy Alien. Mají slušnou čitelnost i za silnou vrstvou plastu, či ve skladu s kovovými policemi. SW běžící v terminálu pro reportování do ERP systému a zpět jsme programovali v Androidu. K potisku tagů a kontrolních 2D kódů jsme použili nakonec jen černobílý termotransferový tisk na tiskárně TSC-TTP-346MT, ale je samozřejmě možné použít i barevný tisk, který poskytujeme na tiskárně Epson TM-C3500, to je pak pro obsluhu ještě přehlednější.

logo
+420 222 562 444
+420 737 274 952
codeware@codeware.cz
IČO: 61061395, DIČ: CZ61061395
Kamenná prodejna
Po - Pá: 8:30 - 17:00
Doprava a platba
Velký výběr skladem
Nabídka pro firmy
Získejte výhody
Zákaznická zóna
Kompletní správa účtu