Novinky Promo akce2
logo CODEWARE

Mobile Store v Neomed

Implementace systému MOBILE STORE® ONLINE pro podnikový informační systém ABRA

O společnosti:

NEOMED s.r.o., Sodomkova 1474/6, Praha 10

Společnost NEOMED s.r.o. patří mezi přední farmaceutické společnosti v rámci České republiky, působící na českém trhu od roku 1998. Stěžejním oborem společnosti je oftalmologie, kde působí jako výhradní distributor firem Allergan (léčivé přípravky), AMO (mikrochirurgie oka) a CooperVision (kontaktní čočky). Neméně významná je pro NEOMED i oblast estetické medicíny a neurologie.

Místo realizace projektu:

Praha

Cíle projektu:

Zabezpečení skladového provozu pomocí softwarového balíku MOBILE STORE® ONLINE při použití složeného čárového kódu GS1 - 128 pro informační systém ABRA v reálném čase.

Popis projektu:

Společnost NEOMED využívá ve svých skladech nejenom jednoduché (např. EAN), ale i složené čárové kódy. Fintou složeného čárového kódu (například GS1-128) je, že na rozdíl od jednoduchého čárového kódu zapíšete do databáze více položek najednou. Jednoduchým čárovým kódem (jakým je již zmíněný EAN nebo Code 128, Interleaved 2 z 5…) zapíšete po přečtení kódu do své databáze vždy jenom jednu položku.Většinou je v ní kód zboží. Když potřebujete další data jako například počet kusů na paletě, šarži, datum spotřeby a jiná; zapíšete tato data do počítače ručně. Použitím složeného kódu GS1 – 128 zvládnete všechna tato data uložit do jednoho složeného čárového kódu. Sejmutím jediného složeného kódu zapíšete pak do své databáze všechny položky najednou. Kód zboží, šarži, počet kusů na paletě i datum spotřeby . Jediným sejmutím kódu tyto data dostanete do struktury své databáze a navíc ve velmi  kvalitní podobě (bez chyb či překlepů vznikajících právě ručním zadáváním). Všechny normy pro používání kódu GS1 – 128 vede, rozšiřuje a je ochotna vysvětlit společnost GS1 Česká republika.

Potřebu rychlého a bezchybného zpracování kódů do informačního systému aplikovala společnost NEOMED. Pro společnost je nezbytné vyskladňovat podle šarží a expirací a záměna vyexpedovaného zboží je hodně nežádoucí. Společnost NEOMED pracuje s obdobným materiálem jako je nemocniční a proto záměnu za jiný typ zboží jiné expirace nebo šarže potřebovali téměř vyloučit. Z tohoto důvodu oslovili nejdříve společnost GS1 Česká republika, která provedla analýzu všech dodavatelských kódů. Analýza se stala podkladem pro aplikaci kódů GS1 – 128.

Data je přitom potřeba vkládat do systému ihned v reálném čase (nepoužívat dávkový přenos dat) a sejmutím jednoho čárového kódu uložit ihned do systému nejenom údaj o zboží, ale i údaje o šarži, datu expirace. Proto společnost přistoupila ke změně původního řešení pomocí dávkových terminálů a zvolila nadstavby MOBILE STORE®, od společnosti CODEWARE.

Společnost NEOMED využívá kód GS1 – 128 například při kontrole zboží pro zákazníka, kontrole šarže a doby expirace. Skladník vychystává zboží podle dodacího listu. Sejme čárový kód dodacího listu, a tím se ve čtečce zobrazí položky tohoto dodacího listu. Skladník sejme složený čárový kód GS1 – 128 a program MOBILE STORE® porovná, jestli je šarže a doba expirace uvedená na zboží stejná jako na dodacím listu. V případě pozitivní validace skladník sejme další čárový kód z vychystávaného zboží pro zákazníka a pokračuje v porovnávání. Po ukončení porovnávání je dodací list označen v systému jako validovaný s tím, že se k němu připíší informace - jméno validátora, tedy skladníka. V případě, že validace nesouhlasí, tedy skladník ze skladu vybral jiné zboží, šarži nebo jinou dobu expirace, než uvádí dodací list, čtečka čárového kódu ho o omylu výrazně upozorní a skladník musí chybu opravit tím, že vyhledá správné zboží.

Ve společnosti NEOMED je kontrolována většina skladových operací. Všechna data jsou zpracována v reálném čase, proto je minimální chybovost ještě umocněna časovou rychlostí přenosu dat. Společnost své technologie neustále rozšiřuje, jelikož pro ní znamenají velké úspory například v dopravních nákladech. Zákazníci společnosti dostávají vždy správné zboží, což zvyšuje nejenom prestiž společnosti, ale také spokojenost zákazníka – a to je základním cílem společnosti NEOMED.

logo
+420 222 562 444
+420 737 274 952
codeware@codeware.cz
IČO: 61061395, DIČ: CZ61061395
Kamenná prodejna
Po - Pá: 8:30 - 17:00
Doprava a platba
Velký výběr skladem
Nabídka pro firmy
Získejte výhody
Zákaznická zóna
Kompletní správa účtu