Novinky Promo akce2
logo CODEWARE

Systém sledování zápůjček u měřidel pomocí RFID

Zákazník nás oslovil s návrhem vypracovat řešení pro správu měřidel. Zadání bylo zjednodušit, zrychlit a zpřesnit evidenci měřidel ve výrobním závodě a to včetně kontroly, kde se v rámci výrobního závodu měřidla nachází. Použití RFID UHF tagů se nabízelo jako první. Vypracovali jsme řešení, které právě realizujeme.

Výhodou při zapůjčení měřidel, která na sobě mají RFID tagy, je jednoduché vytvoření seznamu měřidel vracených či půjčovaných. Druhou výhodou je automatická identifikace uživatele. Vizuální rozhraní potvrdí identifikaci uživatele u výpůjčního prostoru, vypíše zapůjčená zařízení, jakmile se dané zařízení objeví zpět v úschovném prostoru, odepíše ho ze seznamu zápůjček. Opačně, jakmile zařízení přestane být viděno v úschovném prostoru, připíše se na seznam zápůjček. Uživatel po kontrole systémem odsouhlasí oba seznamy a odchází.

 

Pohyb měřidel v rámci závodu je evidován pomocí bran na vstupních/výstupních koridorech. Zde byly navrženy fixní čtečky ALR-F800 firmy Alien s externími anténami. Vždy je možné říci, zda je zařízení v jedné z výrobních hal, nebo zda opustilo prostor podniku. Toto by se dalo ještě zpřesnit použitím více kusů lokačního zařízení Impinj, které umí v kruhu o průměru 12 metrů lokalizovat UHF tagy s přesností +/-150cm.

Jediný problém, který přineslo označení měřidel tagy, je označení těch měřidel, kde by připojený tag měnil požadovanou vlastnost (váha) nebo by byl větší než zařízení samo, případně by nebylo možné ho přidělat. Toto jsme vyřešili visačkou nebo krabičkou na dané zařízení.
 

Po zkušebním provozu dojde ke zvážení, zda bude dané řešení rozšířeno o zpřesnění pomocí čteček Impinj a o dalším rozšíření do dalších provozů koncernu v jiných městech.

logo
+420 222 562 444
+420 737 274 952
codeware@codeware.cz
IČO: 61061395, DIČ: CZ61061395
Kamenná prodejna
Po - Pá: 8:30 - 17:00
Doprava a platba
Velký výběr skladem
Nabídka pro firmy
Získejte výhody
Zákaznická zóna
Kompletní správa účtu