Novinky Promo akce2
logo CODEWARE

Řízený sklad OSIRIS

Sklad je důležitou součástí moderního dodavatelského řetězce. Efektivní provoz skladu je podmíněn nasazením vhodného informačního systému pro řízení skladového provozu (Warehouse Management System, WMS) v kombinaci s ostatními logistickými technologiemi (manipulační technika, mobilní terminály) vybranými s ohledem na typ materiálových toků a průběh s nimi souvisejících obchodních procesů.

Vlastnosti a výhody

 • zvýšení průchodnosti skladu, dosažení vyššího využití skladové kapacity, zlepšení organizace skladových procesů
 • snížení počtu neúplných, chybných nebo opožděných dodávek
 • omezení vlivu lidského činitele a jeho chyb na činnost a výkonnost skladu
 • získání aktuálních a přesných dat o stavu a pohybu skladu a stupni rozpracovanosti skladových operací
 • snížení počtu fyzických inventur
 • dodržení požadovaných zaskladňovacích a vyskladňovacích strategií
 • efektivní řízení procesu vychystávání a kompletace zakázek s ohledem na plánované termíny jejich expedice
 • snadná a rychlá dosledovatelnost pohybu zboží

Systém OSIRIS je určený pro řízení skladových provozů ve všech typech logistických řetězců. Díky své otevřenosti, nezávislosti na databázovém prostředí i nadřazeném podnikovém informačním systému je vhodným řešením pro většinu firem s významným podílem logistických činností (skladová a distribuční centra, logistické areály, velkoobchody, výrobní podniky se složitými materiálovými toky apod.). Plné využití vlastností třívrstvé architektury a všech  moderních integračních standardů umožňuje provozovat tento systém samostatně nebo  jako součást širšího informačního  prostředí.

Pokročilé řízení skladových procesů

Jádrem systému OSIRIS je podrobná evidence stavu a pohybu skladu a řízení všech v něm probíhajících procesů. Systém podporuje všechny obvyklé typy skladů (nákupní, mezioperační, expediční, distribuční, celní apod.) a běžné zaskladňovací a vyskladňovací strategie (FIFO, FEFO, LIFO) přizpůsobené použité skladové a manipulační technologii (řadové i vjezdové paletové regály, policové regály, paletové a přepravkové zakladačové systémy, paternostery apod.).

Základní funkce systému umožňují

 • sledovat stav a pohyb zboží v reálném čase v požadovaném stupni podrobnosti (včetně např. expiračního data, výrobního čísla, čísla šarže a dalších potřebných atributů) a jeho umístění na skladových manipulačních jednotkách a lokacích
 • řídit skladové operace (příjem, výdej, přeskladnění, expedice) prostřednictvím vytváření manipulačních plánů a jejich potvrzování
 • evidovat pohyb vratných obalů
 • vyhodnocovat služby související s provozem skladu v případě, že jsou poskytovány na komerčním základě (skladování, manipulace, kompletace, balení apod.)

Chytrý, pružný a efektivní sklad

Modularita a otevřenost systému OSIRIS umožňují přizpůsobit jeho funkcionalitu požadavkům zákazníka i průběžně se měnícím provozním podmínkám (skladovaný sortiment, struktura skladů, jejich technické vybavení i způsob manipulace). Systém podporuje využití automatické identifikace (čárový kód, RFID) ve všech skladových operacích a usnadňuje tak vstup dat nutných pro řízení a monitorování hmotných toků v reálném čase. Prostředky systému umožňují přímé řízení automatizovaných skladových technologií (zakladače, paternostery, příjmové a expediční linky apod.). Systém je schopen spolupracovat s většinou běžných podnikových informačních systémů (ERP) i s některými dalšími specializovanými aplikacemi (celní agenda, řízení spedice apod.).

 

Pro bližší informace kontaktujte, prosím, našeho konzultanta codeware@codeware.cz.

logo
+420 222 562 444
+420 737 274 952
codeware@codeware.cz
IČO: 61061395, DIČ: CZ61061395
Kamenná prodejna
Po - Pá: 8:30 - 17:00
Doprava a platba
Velký výběr skladem
Nabídka pro firmy
Získejte výhody
Zákaznická zóna
Kompletní správa účtu