Blog CODEWARE


2D kódy

Čárové kódy dělíme na lineární a 2D kódy. Kromě způsobu kódování informace se liší také metodou snímaní - buď laserovým snímačem, CCD snímačem nebo imagerem.

Česká klávesnice a čtečka čárových kódů

Proč některé čtečky čárových kódů mají v nastavitelných parametrech „české klávesnicové rozložení“ a jiné takovou možnost nemají? Tuto vlastnost při nákupu čtečky čárových kódů málokdo zkoumá.

Hot swap - výměna baterie za běhu

Máte-li v ruce mobilní terminál značky CipherLab, můžete baterii vyjmout a přístroj zůstane ještě půl hodiny běžet. Je to jako když vojenský letoun tankuje ve vzduchu během akce.

Lineární čárové kódy

Čárové kódy dělíme na lineární a 2D kódy. Kromě způsobu kódování informace se liší také metodou snímaní - buď laserovým snímačem, CCD snímačem nebo imagerem.

Metody snímání čárového kódu

Hlavní technologie snímání čárového, 2D a QR kódu

Metody tisku čárového kódu

Hlavní metody tisku čárového, 2D a QR kódu

NFC – mobil místo penĕz

V létĕ 2016 probĕhla českými médii kratičká zpráva, které si málokdo všiml. Československá obchodní banka rozšířila možnosti placení o telefony vybavené čipem NFC.

Rezistivní vs. kapacitní dotykový monitor

Dotykové monitory. Používají se nejčastěji u pokladen supermarketů a v restauracích, ale také v telefonech, tabletech, bankomatech, informačních kioscích, automatických pořadnících na poštách a úřadech a v mnoha dalších aplikacích.

Thermal Smart Control - inteligentní ovládání teploty tiskové hlavy

Tiskárny čárových kódů tchajwanského výrobce TSC mají již několik let jednu zajímavou vlastnost, které si na první pohled málokdo všimne. Je to inteligentní ovládání teploty každého jednotlivého bodu tiskové hlavy "Thermal Smart Control".

Monitory s konstrukcí Trueflat

Obrazovka typu Trueflat je obrazovka bez rámu. Překvapivě si pod takovým popisem málokdo umí představit, co to ve skutečnosti vlastně znamená.

Jaký operační systém do terminálu?

Při koupi terminálu (mobilního počítače) si může zákazník vybrat operační systém, na kterém jeho zařízení poběží. Existují tři hlavní skupiny: proprietární systémy, Windows a Android.
hr
logo
+420 222 562 444
+420 737 274 952
codeware@codeware.cz
CODEWARE, s.r.o.
Jaromírova 484/37
120 00 Praha 2 - Nusle
IČ: 61061395, DIČ: CZ61061395

Otevírací doba Po - Pá: 8:30 - 17:00