Novinky Promo akce1
logo CODEWARE
Domů Potisk etiket a karet Řešení Blog Servisní středisko

Aktuality

"Roadshow Industry Zebra & Codeware"

Mockrát děkujeme všem zúčastněním na akci "Roadshow Industry Zebra & Codeware".

Velké díky patří přednášejícím za společnost Zebra Technologies, jsou to profíci na svém místě.

Inteligentní machine vision kamery byly rozhodně zajímavým tématem. Tyto kamery v průmyslu přináší inovativní řešení a výrazně zvyšují efektivitu prováděných operací.

Po přednáškách následovala zábava a doufáme, že si ji užili nejen vítězové, ale i každý soutěžící, který projel cílem.

Fotografie a videa z akce si můžete prohlédnout na našem FB profilu.

Za skvělý catering děkujeme restauraci v Kart Centru Radotín.

 

 

 

Objevte náš kanál na Youtube

Zveme vás k návštěvě našeho YouTube kanálu, kde se můžete ponořit do světa automatické identifikace. Čekají vás zajímavé novinky, návody, představení nabízených produktů i kompletní řešení. Nezapomeňte se přihlásit k odběru.

Youtube logo

 

Užijte si léto s Opicí! K vybraným tiskárnám rozdáváme řemeslné pivo "Nachmelená Opice". Jen do konce prázdnin!

Pořiďte si vybranou průmyslovou tiskárnu etiket a my Vám k ní přidáme zdarma osvěžující dárek – sadu piv "Nachmelená Opice"! Tato oblíbená řemeslná piva Vám přinesou osvěžení po náročném pracovním dni.

Víme, jak důležité je pro Vaše podnikání mít k dispozici tiskárnu, na kterou se můžete spolehnout. Proto jsme pečlivě vybrali tiskárny, které Vám zajistí kvalitu a spolehlivost v jednom.

Vyberte si tiskárnu etiket, která je pro Vás ta pravá:

•             Honeywell PD45/45S

•             TSC MH241/341/641

•             TSC Printronix T6000e - s možností RFID či verifikátoru

Naše vybrané průmyslové tiskárny jsou známé pro svou kvalitu a spolehlivost, jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a jsou vybaveny nejmodernější technologií. Jsou navrženy tak, aby splňovaly nejnáročnější požadavky vašeho podniku. Tiskárny jsou snadno ovladatelné a mají širokou škálu funkcí.

Akce je časově omezena do konce letních prázdnin, takže si rychle vyberte tiskárnu etiket, která nejlépe vyhovuje Vašim potřebám, a získejte k ní zdarma sadu lahodného piva. Nechte si od nás poradit při výběru a obraťte se na naše obchodní oddělení.

Valentýnské překvapení od Codeware

Dostat k Valentýnu parní čistič?? My v Codeware říkáme ano!
 
Protože myslíme i na naše čtyřnohé kamarády, tak jsme přidali ještě hodnotné poukázky a vyrazili do obchůdku RichBarf , který spolupracuje s Dočasky De De. Víme tedy, že tyto neobvyklé valentýnské dárečky poputují do správných rukou.
 
 

Snídaně v Codeware na téma "Tiskové řešení v praxi"

Vždy jsme rádi, když u nás můžeme přivítat naše zákazníky a podpořit tím vzájemnou spolupráci. Tentokrát jsme se sešli na snídani, kdy jsme probrali tiskové řešení v praxi a ve spolupráci s OKI Europe - Czech představili výhody průmyslové barevné tiskárny OKI1040/1050. Budeme se těšit zase příště!

 

Využijte nákup za nižší ceny! Jen do konce tohoto roku.

Vážení partneři,

společnost Bartender by Seagull nás informovala o zvýšení ceníkových cen o 5% až 15%, které vstoupí v platnost 1. ledna 2023. Tato změna se týká celé řady softwaru pro tisk čárového kódu Bartender.

Objednávky zadané před 31. prosincem 2022 zůstávají za nižší ceny. Pro podrobnosti k novým cenám kontaktujte naše obchodní oddělení.

Neváhejte se na nás obrátit,
Team CODEWARE

 

 

Dubnová snídaně v Codeware na téma "Android v mobilních terminálech a cloudové řešení"

 
Jsme rádi, že zájem o naše tématické snídaně stále trvá. Po delší odmlce jsme se mohli opět sejít v přátelském prostředí Codeware.
 
Kromě prezentace informací k novým Android zařízením a ukázek cloudových řešení, jsme společně diskutovali a předávali si informace a zkušenosti z praxe.
 
Již nyní Vám můžeme slíbit, že se vynasnažíme, aby program našich snídaní byl pro Vás co nejzajímavější a naše spolupráce se úspěšně rozvíjela.
 
Sledujte naše stránky a neváhejte se přihlásit na další snídaně v Codeware.
 
 
 
 
 
 

Návštěva společnosti Kathrein v Německu - den druhý a třetí

Na závěr prvního dne školení se celá skupina specialistů CODEWARE i se svými učiteli z Kathrein přesunula do speciální učebny „Restaurant am Post“, kde se do detailů probíraly složitější instalace RFID. Všichni se intenzívně snažili strávit nově nabyté vědomosti, viz reportážní foto.

Druhý den výuky, ve středu, to už opravdu začalo být náročné. Učíme se ovládat sofistikovanou aplikaci CrossTalk. Pro mě osobně se aplikace CrossTalk po hodině výkladu mění na aplikaci „IamTotallyLost“, ale věřím, že naši specialisté Martin Pivoňka a Jan Bouma přesně vědí, o čem se mluví a jak to použít. Odpoledne jsme se podívali do špičkově vybavené RFID laboratoře Kathrein, poté poslední přednáška o technologii RTLS, a vydáváme se na zpáteční cestu do Prahy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Návštěva společnosti Kathrein v Německu - den první a druhý

V pondělí 4.4. v 15:30 nasedá naše RFID skupina do automobilu a vyráží na cestu směrem Kathrein, Stephanskirchen. Po 20. hodině už prozkoumáváme vybavení hotelu včetně bohaté večeře.

 

úterý ráno bavorská snídaně, 15 minut jízdy, a v 9 hodin začíná celodenní školení. Zpočátku to byly snadné obecné přednášky, ale po několika hodinách v tom nejlepším slova smyslu přituhuje.

 

Zjišťujeme, že čtečky a antény z produkce Kathrein se dají nastavit mnohem detailněji, než jsme viděli dříve u jiných značek. Na vlastní oči vidíme, jak velký rozdíl ve výkonnosti čtení RFID tagů může způsobit malá změna nastavení některého parametru čtečky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozdáváme dárky i po Vánocích!

Objednejte si u nás 2 kusy čtečky Honeywell MK-9540 Voyager, kterou u nás máte za zvýhodněnou cenu a dostanete k tomu technickou podporu na 30 minut zdarma.

Podporu můžete využít i pokud jste u nás dříve zakoupili jiný produkt. Platí pouze pro koncové zákazníky.

 

 

 

 

 

Identifikace zkumavek stojí na rychlosti a přesnosti

Hlavním tématem roku je bezpochyby testování na COVID-19. Společnost CODEWARE nabízí kompletní řešení od značení (potisku) až ke čtení kódů, které jsou určené na polepování zkumavek s testy COVID-19.

Celý systém identifikace testovaných vzorků musí být maximalně rychlý a přesný. Proto se používají pro potisk speciální etikety o velikosti 6 mm x 6 mm, Na samolepící etikety se tiskne kódem Datamatrix. Samolepící etikety se lepí na dno zkumavky, které se vkládají pro testování do větších boxů tak, že je možná rychlá identifikace pomocí čtečky čárových kódu.

Jak na rychlou a přesnou identifikaci zkumavek čtěte na našem BLOGU.

 

 

Automatizace zápůjček zařízení pomocí UHF RFID

Oslovila nás technologická společnost, která chtěla automatizovat a usnadnit půjčování a vracení zařízení pomocí UHF RFID. Během provozu docházelo k opakujícím se případům opomenutí jejich vrácení nebo vrácení na jiné umístění a následné nutnosti jejich dohledávání. Sledovaná měřidla byla opatřena RFID tagy a nad výdejním místem byly umístěny antény pro detekci půjčení a vrácení zařízení. Všechny pohyby zařízení jsou takto svázány s přihlášeným pracovníkem. Zapůjčení i vrácení zařízení nevyžaduje žádné znalosti firemního systému, vše se děje automaticky.

Více v následujícím videu:

 

RFID kontrola prádla pro prádelnu Chrištof

Oslovila nás prádelna Chrištof s žádostí o terminál, který by četl oběh RFID frekvencí, které produkují, tzn. HF, neboli NFC a současně UHF.  Potřebovali další zařízení dodat svým zákazníkům kontrolu předávaného prádla.

Ideálním způsobem ukázal terminál RK25 od firmy Cipherlab. Ze čtyř důvodů. Terminál RK25 má fyzickou klávesnici, takže prsty obsluhuje mandlu (vlhkost / vysušenost) bez obtíží volí zmáčknutím klávesy následující kroky. Druhý důvod je možnost frekvence NFC v terminálu dokoupit UHF nástavec s pistolovou rukojetí. Třetím důvodem je celková hmotnost terminálu a UHF nástavce. Je to pouze 630 gramů, takže to nezasazuje ruku jako robustní terminály s hmotností blížící se jednomu kilogramu. Čtvrtým je cena. Cipherlab již dlouhodobě v poměru cena / výkon vychází výborně.

Více v článku ZDE

 

 

Skladový systém s použitím šarží? Jde to.

Zákazník se skladem s potravinami nás požádal o nadstavbu nad skladový systém Cézar. Vzhledem k tomu, že potřebuje používat šarže a také proto, že někteří jeho dodavatelé šarže již na výrobcích uváděli v kódech GS1-128, žádal nás o zakomponování GS1-128 do projektu.

Nadstavbou nad ERP systémy se zabýváme již od roku 1996, takže příprava prostředí na terminálech se systémem Android - v tomto případě na terminálech Cipherlab RK25 - byla již rutinou.

 

Připravili jsme chod skladu na tyto skladové procesy:

  • příjem na sklad - dle objednávky vydané i nový příjem ad-hoc
  • výdej ze skladu - dle objednávky přijaté i nový výdej ad-hoc
  • inventura
  • náhled na sklad - po sejmutí kódu se zobrazí informace o skladové položce, zobrazí se i přehled šarží
  • sběr dat pro hromadný tisk GS1-128 pomocí programu Bartender

 

Přestože jsme museli ještě do SW, který komunikuje s Cézarem, zakomponovat práci s šaržemi, podařilo se nám to v krátkém čase a máme tedy za sebou úspěšnou implementaci GS1-128 do skladového řešení.

 

Úspěšná spolupráce s Českým rybářským svazem

Společnost CODEWARE byla oslovena Českým rybářským svazem s žádostí o odborné posouzení kvality  čárového kódu na povolenkách k lovu ryb ČRS na rok 2020. Bylo třeba se zaměřit na technické provedení čárových kódů a jejich čitelnost. Důvodem k posouzení byly opakované stížnosti na nemožnost přečtení kódů.

Shrnutí:

Povolenky by měly být z PE materiálu - plastové etikety (polyethylenové) jsou vhodné do náročnějšího prostředí, kde je kladen důraz na zvýšenou odolnost, tento materiál je vhodnější pro každodenní používání a je odolný vůči vlhkosti či polití. Pro tisk na PE etikety se používají pryskyřičné pásky, které jsou odolné vůči drsným venkovním podmínkám.

 

Po delším testování jsme doporučili přechod na nejnovější typ čtecího zařízení pro jeho větší přesnost a stabilnější načítání. Snímač CipherLab 1504P používá ke čtení kódů nejnovější čtecí technologii, je schopný číst i znehodnocené čárové kódy s chybovostí okolo 20%.

 

V rámci 11. mezinárodního rybářského veletrhu For Fishing proběhla konference vedená Českým rybářským svazem, na kterou jsme byli přizvání a naše společné řešení jsme mohli prezentovat zástupcům jednotlivých svazů.

Jsme rádi, že vše dopadlo na výbornou a naše společnost uzavřela spolupráci s Českým rybářským svazem, potažmo s jednotlivými svazy, a doporučené čtečky se budou používat po celé republice.

Celý článek ZDE.

I tento rok jsme úspěšně rozjeli řadu odborných snídaní v Codeware

Jak jsme slíbili na konci minulého roku, i letos pokračujeme s našimi snídaňovými workshopy. Téma "Android v mobilních terminálech" Vám má stále co nabídnout, samozřejmostí je i představení novinek v oblasti automatické identifikace.

Velice nás těší, že jsme se opět sešli v hojném počtu a mohli společně prodiskutovat témata, jenž Vás zajímají.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nestihli jste se přihlásit a láká Vás návštěva u nás v Codeware?

Nevadí, registrujte se již dnes na některý z následujících termínů.

 

 

 

 

Návštěva Vídně na kongresu BarTender 2020 Roadshow pořádaný firmou Seagull Scientific Inc

„V pondělí 10.2.2020 časně ráno mě uragán Sabina bezpečně přenesl i se služebním autem z Prahy do Vídně, z čehož jsem měl neskrývanou radost.

Tak ještě startovací chlebíček s kávičkou a šup zasednout do lavice v konferenční místnosti, kde právě začínal kongres BarTender 2020 Roadshow pořádaný firmou Seagull Scientific Inc.

Nová verze aplikace BarTender sice ještě není na světě, první testovací preview bude mít CODEWARE k dispozici od dubna 2020, ale už dnes víme, jaké hlavní změny se chystají. Bude to především optimalizace kódu - nová verze poběží 20x rychleji, než současný BarTender 2019.

A to druhé je snad ještě podstatnější: BarTender 2020 bude umět tisknout bez nainstalovaných ovladačů tiskáren (driverless printing), čímž se odstraní hlavní překážka pro cloudová řešení.“ Vladislav Zvelebil, produktový manažer.

Přijměte pozvání na další aktivní snídani v Codeware na téma "Android v mobilních terminálech"

S novým rokem pro Vás opět připravujeme "šňůru" snídaní v sídle Codeware.

Zajímají vás novinky z oboru AutoID, nové možnosti RFID nebo potřebujete pomoci s vaším projektem?

Přihlašte se na další snídani v CODEWARE, není nic jednoduššího.

Účast na snídani je zdarma, stačí se pouze zúčastnit a naslouchat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Téma "Android" je stále aktuální, právě proběhla tento rok už poslední snídaně v Codeware

Jsme rádi, že zájem o naše tématické snídaně stále trvá. Tento rok proběhla již poslední, ale nemějte obavy, příští rok budeme opět pokračovat.

Již nyní Vám můžeme slíbit, že se vynasnažíme, aby program našich snídaní byl pro Vás co nejzajímavější a naše spolupráce se úspěšně rozvíjela.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podzimní návštěva zástupce společnosti CipherLab v Codeware

Vždy, když nás v CODEWARE v Praze navštíví milá dáma ze společnosti CipherLab Lisa Chen, je co probírat.

I tentokrát jsme prodiskutovali společné projekty, kromě jiného jsme například probírali problematiku výměny verze operačního systému u přístrojů s certifikací Android Enterprise Recommended (AER).

Také nám byly představeny novinky z dílny CipherLab. A máte se na co těšit. Již začátkem příštího roku rozšíří rodinu odolných průmyslových terminálu opravdu pořádný "kousek".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další úspěšná snídaně v Codeware je za námi, tentokrát na téma RFID technologie

Koncem týdne jsme se v Codeware sešli na odborné snídani, na které jsme se věnovali radiofrekvenční identifikaci. Probrali jsme novinky v oboru a vzájemně se obohatili o zkušenosti z praxe.

Představili jsme různorodost rfid tagů, nové produkty v nabídce od společnosti Impinj, například zajímavé zařízení X-Array, díky kterému můžete sledovat online přehled polohy tagů v místnosti na mapě.

V neposlední řadě jsme si ukázali využití RFID technologie v reálném prostředí.

Tímto chceme poděkovat všem zúčastněným, budeme se těšit na další setkání v prostředí Codeware.

Zajímají vás novinky z oboru AutoID, nové možnosti RFID nebo potřebujete pomoci s vaším projektem?

Přihlašte se na další snídani v CODEWARE, není nic jednoduššího. Účast na snídani je zdarma, stačí se pouze zúčastnit a naslouchat.

 

Certifikace Google AER pro zařízení CipherLab RK25 a RS51

Smartphone, nebo jiné mobilní zařízení s Androidem, který projde certifikačním programem Android Enterprise Recommended, zaručuje firmám, že splňuje nastavené podmínky a tím pádem je vhodný pro použití v pracovním prostředí. Po dobré zprávě o RS51, je CipherLab RK25 nyní certifikován jako produkt AER a je nastaven tak, aby poskytoval dlouhodobou spolehlivost díky spolehlivé kvalitě a službám.

 


Získání certifikace Google AER vyžaduje určitou úroveň odolnosti, například pětiletý životní cyklus produktu a pravidelné bezpečnostní aktualizace. To znamená garanci, že na RK25 a RS51 poběží i 2 následující verze Android.

 

 

Navštivte nás na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Přijměte pozvání na nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě,

který se koná 7. - 11.10. v Brně.

Najdete nás v pavilonu F, stánek 37, společně s firmou Palstat.

Budeme se těšit na viděnou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsme rádi, že jsme v CODEWARE mohli přivítat zákazníky na další “odborné snídani”

Úspěšná šňůra našich snídaní pokračuje dál. Představili jsme novinky v oblasti automatické identifikace, ukázali, že není třeba se bát přechodu na Android a prodiskutovali zkušenosti z praxe našich zákazníků.

Těší nás, že nejsme pouze “přesouvači krabic”, ale že dokážeme být díky našim zkušenostem a dlouholeté praxi oporou pro naše zákazníky.

Zajímají vás novinky z oboru AutoID, nové možnosti RFID nebo potřebujete pomoci s vaším projektem?
Přihlašte se na další snídani v CODEWARE, není nic jednoduššího. Účast na snídani je zdarma, stačí se pouze zúčastnit a naslouchat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajištění vstupenek a jejich potisku pro Třebechovické muzeum betlémů

Muzeum betlémů v Třebechovicích pod Orebem proslavené unikátním dřevěným pohyblivým Proboštovým betlémem už muselo nahradit starý systém tisku vstupenek. Zvolili si nás jako partnera pro dodání hardwaru i vstupenek.

Tiskárnu jsme doporučili od společnosti TSC - osvědčenou stolní tiskárnu TSC TX 200 . Tiskárna je spolehlivá, bezporuchová a díky systému Thermal Smart Control má i výrazně prodlouženou životnost tiskové hlavy. Je tichá, rychlá, nezabírá tolik místa v pokladně a TTR páska je 300m dlouhá, takže není potřeba tak často měnit spotřební materiál.

Výběr vstupenek nabízel více možností. Nakonec jsme zvolili vhodnou tloušťku papíru, způsob oddělení, barvy pro potisk i optimální množství, které umožní levnější nákup.

Tak až vyrazíte na návštěvu muzea v Třebechovicích, kterou opravdu doporučujeme, uvidíte vše v provozu a vstupenku budete mít možnost vidět na vlastní oči.

 

 

 

 

 

 

 

 


logo